Ciasta, torty czy babeczki to nieodłączny element naszych spotkań, świąt i często najważniejszych dni w życiu. Lubimy się nimi delektować, a przede wszystkim próbować nowych smaków. Często też kupujemy je, by sprawić komuś radość. Na askberry.pl o wypieki, torty ślubne oraz inne pyszności dba między innymi Pani Olga z Poznania z firmy „Olga ma Wypieki”.

Skąd pomysł?

Od zawsze lubiłam piec, to moja pasja. Na początku pomagałam mamie przy domowych wypiekach, później piekłam już we własnym domu, aż przyszedł dzień, w którym stwierdziłam, że chciałabym robić to zawodowo. Pracowałam wtedy w kawiarni i „po godzinach”, okazjonalnie zaczęłam realizować mniejsze zamówienia dla znajomych, znajomych-znajomych, a z czasem klientów, którzy natrafili na moją stronę na Facebooku. Pomyślałam, że własne miejsce, w którym będę mogła realizować swoją pasję to naturalna kolej rzeczy, tym bardziej, że jestem typem, który lubi mieć wszystko zrobione po swojemu.

W jakiej kategorii możemy znaleźć Pani usługi?

Na portalu askberry.pl można mnie znaleźć w kategorii Wydarzenia oraz podkategoriach: Catering, Catering na imprezę, Przygotowanie ciast i wypieków, Przygotowanie słodyczy i deserów oraz Catering ślubny. Od niedawna zaczęłam prowadzić warsztaty cukiernicze w Poznaniu – myślę, że jest to kolejny krok w rozwoju mojej firmy.

Od kiedy działa Pani na poznańskim rynku?

Zaczęłam swoją przygodę w branży cukierniczej już 5 lat temu szkoląc się i pracując, natomiast pod własną marką „Olga ma Wypieki” działam od 7 miesięcy.

Czy przyjmuje Pani zlecenia tylko z Poznania?

Z uwagi na charakter prowadzonej przeze mnie działalności koncentruję się na klientach lokalnych. Ale tak naprawdę, odległość nie ma dla mnie znaczenia, o ile klient sam odbierze zamówienie. Na ten moment nie oferuję dowozu. Raz miałam okazję piec dla klienta z Katowic, który akurat wracał do domu przez Poznań, znalazł mnie wcześniej właśnie w Internecie i zamówił odbiór słodkości na konkretną godzinę.

Jakie możliwości dał Pani portal askberry.pl?

Na askberry.pl jestem od 5 miesięcy. Do tej pory dostałam kilka zapytań o catering urodzinowy lub wypieki i w efekcie mojej pracy otrzymałam ocenę 5/5 gwiazdek askberry.pl. Przy odpowiadaniu na zlecenia, korzystam z darmowej aplikacji mobilnej oraz przeglądarki internetowej.

Askberry.pl jest świetną możliwością dla tych, którzy chcą rozwijać swój biznes, ale nie mogą pozwolić sobie na duże inwestycje w marketing, np. stworzenie profesjonalnej strony internetowej czy poprawę pozycjonowania strony. Dzięki portalowi ja mogę zająć się realizacją zleceń, podczas gdy całą resztą związaną ze znalezieniem klientów zajmuje się portal.

Pani rady dla początkujących usługodawców askberry.pl.

Cóż, na razie nie mam dużego doświadczenia w serwisie, więc nie mogę zbyt wiele powiedzieć. Co wiem na pewno, to fakt, że dużą uwagę należy poświęcić prezentacji tego, co robimy, udostępnić zdjęcia z realizacji czy link do strony internetowej lub Facebooka. To pozwala klientowi nas poznać i zachęca go do skorzystania z naszych usług.

Zanim zrealizujemy zlecenie, konieczne jest dokładne ustalenie wszystkich szczegółów, żeby nie doszło do nieporozumienia.

Portal oferuje również otwarte profile, które są strzałem w dziesiątkę. Warto wykorzystać je jako wizytówkę.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *