W ostatnich latach rzeczy robione ręcznie stały się bardzo popularne, a to za sprawą niezwykłości, którą w sobie kryją. Kupując takie produkty wiemy, że tworzyła je osoba, dla której cały proces tworzenia nie jest zwykłą czynnością – jest pasją, którą przelewa na powstające wyroby. Możliwość nawiązania bezpośredniej relacji z twórcą produktów i świadomość, że poświęcił swój czas, aby stworzyć coś właśnie dla nas powoduje, że czujemy się wyjątkowi. Wiemy też, że to, co otrzymujemy w wyniku jego pracy jest niepowtarzalne i przygotowane specjalnie z myślą o nas. A tego właśnie brakuje nam w dzisiejszym, zabieganym świecie.

Jeśli chcesz sprawić radość komuś bliskiemu i podarować mu coś specjalnego, mamy na to rozwiązanie. Basia z BeHappy, która tworzy rzeczy robione ręcznie, opowiada, jak to wszystko się zaczęło i jak portal askberry.pl pomaga Jej w rozwoju własnej marki.

Skąd pomysł?

Od zawsze lubiłam sama coś tworzyć. Chyba mam to w genach – to mama, która od najmłodszych lat pokazywała mi, jak szydełkować, jest moją mentorką. Rzeczy tworzone ręcznie mają dla mnie wielką wartość i duszę. Jestem osobą, która uwielbia wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, a gdy dowiedziałam się, że jestem w ciąży, stwierdziłam, że będzie to dla mnie doskonały sposób na uspokojenie i zajęcie wolnego czasu, którego na sam koniec tego niezwykłego okresu nie mogłam już poświęcić na ulubione sporty. Zaczęłam więc tworzyć coś dla córeczki, a znajomi i rodzina, widząc efekty mojej pracy, utwierdzali mnie w przekonaniu, że wygląda to naprawdę dobrze i jest czymś niezwykłym. I właśnie dzięki temu, postanowiłam rozszerzyć nieco działalność. Pomysł na to, co tworzę zrodził się z pasji do ludzi i sportów – bransoletki nawiązują do sportów wodnych, a czapki mają swoich odbiorców w świecie sportów deskowych – nie tylko wodnych, ale również zimowych. Największą radość sprawiają mi rzeczy wykonywane dla Mam i Córek lub całych rodzin, ponieważ uważam, że to cudowne, kiedy identyfikują się oni ze sobą poprzez noszenie takich samych rzeczy.

Pomysły na kolejne produkty przychodzą lawinowo i jest ich naprawdę wiele. Jednak, ze względu na najważniejszy aspekt mojego życia, jakim jest opieka nad córeczką, czasu na ich realizację jest zdecydowanie za mało. Ręczne robótki, sport i ludzie są moją pasją. Mogąc to wszystko połączyć – spełniam marzenia, a to, że moje produkty moją kogoś uszczęśliwić, sprawia mi ogromną radość.

Od kiedy działasz?

Chęć tworzenia była od zawsze. Od najmłodszych lat tworzyłam bransoletki z muliny i koralików dla najbliższych. Właściwie już osiem lat temu zaczęłam robić coś w tym zakresie, jednak studia i praca, i związany z tym brak czasu, nie pozwalały na rozwój w tym kierunku, więc byłam zmuszona odłożyć tę pasję na później. Aktualną przygodę z handmadem rozpoczęłam dwa lata temu, a to dla mnie dopiero początek wielkich planów i spełniania marzeń.

Co tworzysz?

Od kolorowych bransoletek robionych ręcznie na lince z kotwicą dla pasjonatów sportów wodnych i nie tylko, aż do czapek, sweterków, chust i toreb robionych na szydełku. Stawiam przede wszystkim na kolor. Każda rzecz, którą tworzę, ma swoją duszę i klimat i dzięki temu, każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli nie, to przecież można to stworzyć ☺

Czy przyjmujesz zamówienia z całej Polski?

Tak, produkty, które tworzę można dostarczyć do każdego zakątka Polski.

Jakie możliwości daje Ci portal?

Dla osób takich jak ja, które dopiero rozpoczynają przygodę z własną działalnością, portal jest niezwykle pomocny. Dzięki otwartym profilom, dostępnym także dla osób niezarejestrowanych na portalu, posiadam wizytówkę, którą mogę „wręczać”, gdy ktoś chce skontaktować się ze mną w celu ustalenia szczegółów zamówienia i poznać efekty mojej pracy. Na profilu mogę nie tylko przedstawić siebie i to, co robię w formie opisu. Mogę również zaprezentować zdjęcia swoich produktów i zbierać komentarze od klientów. Dodatkową korzyścią jest brak opłat za posiadanie profilu. Jedyny koszt, który muszę ponieść to ten, kiedy chce kupić kontakt do klienta, a dzięki szczegółowej ankiecie zawierającej informacje na temat jego wymagań, mogę odpowiedzieć jedynie wtedy, kiedy wiem, że jestem w stanie im sprostać. Oprócz tego, dzięki możliwości weryfikacji profilu, klienci będą wiedzieć, że mają do czynienia z osobą, która profesjonalnie podchodzi do powierzonych zadań.

Twoje rady dla początkujących usługodawców askberry.pl:

Na pewno należy zadbać o rzetelne uzupełnienie profilu – m.in. imię i nazwisko, numer telefonu, rodzaj usług, które świadczysz oraz spójny opis Twojej działalności. Dzięki temu klient, do którego wysyłasz zlecenie będzie widział profesjonalizm i zaangażowanie z Twojej strony. Warto również poświęcić trochę uwagi na zdjęcia, które wstawiasz na profil – aby były dobrej jakości i przedstawiały to, czym się zajmujesz. Koniecznie skorzystaj także z możliwości weryfikacji profilu – będziesz wtedy bardziej wiarygodny dla klienta. A dla osób, które nie posiadają własnej strony internetowej – wykorzystaj swój profil jako wizytówkę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *