Wiosną robimy porządki w szafach, a jesienią – wokół domu. Przygotowanie ogrodu i mieszkania do zimy może przytłaczać, chyba że skorzystasz z pomocy askberry.pl. To najlepszy portal z fachowcami, na którym bez trudu znajdziesz specjalistów z branży dom i ogród.

1. Koszenie trawnika

Upewnij się, że Twój ogród jest gotowy na chłodne miesiące. Z fachową pomocą ogrodnika murawa wokół Twojego domu będzie znowu zachwycać wiosną.

2. Naprawa ogrodzenia
Po kolejnym lecie płot nie wygląda już tak efektownie i przestaje pełnić swoje funkcje? Specjaliści na akberry.pl upewnią się, że przez zimę wszelkie dziury w ogrodzeniu nie będą zapraszały niepożądanych gości, a drewniany płot przetrwa niskie temperatury i deszcze.

3. Przycinanie drzew i krzewów
Regularne obcinanie gałęzi jest ważne dla prawidłowego rozwoju drzew oraz ogrodowych krzaczków. Czynność ta jest także niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa domownikom. Nasz portal z fachowcami pomoże Ci znaleźć osobę, która zrobi to profesjonalnie.

4. Montaż altany lub budki narzędziowej

Jeśli chcesz w chłodniejsze dni spędzać czas na świeżym powietrzu, umożliwi Ci to montaż altany ogrodowej. A może w Twoim ogrodzie nagromadziły się sprzęty, donice i narzędzia? Problem rozwiąże niewielka, funkcjonalna budka narzędziowa. Przechowasz w niej także meble tarasowe.

5. Wyrównanie terenu
Wakacyjne zabawy w ogrodzie, działanie szkodników, susza – wszystko to sprawia, że w podłożu powstają dziury i załamania. Fachowcy z askberry.pl zadbają, by teren odzyskał piękny wygląd, a Ty i Twoja rodzina będziecie mogli się nim cieszyć kolejnego lata.

6. Przygotowanie roślin do zimy

Nie wszystkie rośliny są gotowe na niskie temperatury – trzeba je odpowiednio zabezpieczyć i osłonić przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Ocieplenie podłoża, obłożenie gałęzi tkaninami, malowanie pni drzew najlepiej zlecić sprawdzonemu ogrodnikowi.

7. Układanie kostki

Nie czekaj do wiosny. Piękna, ozdobna kostka będzie nie tylko cieszyć oko już jesienią, ale także ułatwi zbieranie liści i odśnieżanie w najbliższych miesiącach.

8. Naprawa systemu nawadniania

Niskie temperatury i nieszczelna instalacja wodna to niebezpieczne połączenie. Upewnij się, że Twój system nawadniania nie ucierpiał podczas letniej eksploatacji. Przed zimą należy go również osuszyć.

9. Oczyszczanie i naprawa rynien

Sprawdź, czy wszystkie rynny i odpływy wody działają sprawnie. Usuń z nich liście i inne zanieczyszczenia. W razie konieczności zabezpiecz je siatką. To ważne, by uniknąć zawilgocenia ścian budynku i powstania na nich zacieków.

10. Zabezpieczenie oczka wodnego

Nasz portal z fachowcami zawiera także listę specjalistów, którzy zadbają o Twoje oczko wodne. Sprawdzony ogrodnik ochroni żyjące w nim ryby przed spadającymi liśćmi i upewni się, że mają odpowiednią ilość wody, by przezimować w stawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *