Jako rodzic nowy rok szkolny witasz pewnie z ulgą i radością. Jak jednak na pierwsze dźwięki dzwonka reaguje Twoja pociecha? Jeśli chodzenie do szkoły wywołuje u niej stres lub niechęć, warto wzmocnić jej pewność siebie i zapisać ją na korepetycje już teraz. Dlaczego tak szybko? Oto kilka powodów.

Spokojne przyswajanie wiedzy

Przedmioty, które sprawiają dziecku najwięcej trudności, wymagają indywidualnego podejścia i tłumaczenia. W klasie pełnej uczniów nie zawsze jest to możliwe, a niektóre lekcje odbywają się tylko raz czy dwa w tygodniu. Nauczyciel nie ma więc czasu, by upewnić się, że każde dziecko rozumie materiał. Początek roku szkolnego, kiedy zakres materiału nie jest jeszcze przytłaczający, to świetny moment, by spokojnie wdrożyć pociechę w tematykę i wyeliminować przyszłe trudności. Korepetycje na tym etapie pozwalają powtórzyć materiał z lekcji, dokładnie go omówić w kameralnej atmosferze i utrwalić wiedzę. Systematyczne spotkania jeden-na-jeden pozwolą Twojemu dziecku zdobyć pewność siebie oraz uniknąć problemów i stresu, które wiążą się z koniecznością nadrabiania dużych partii materiału pod koniec semestru.

Większy wybór terminów i specjalistów

Przeglądając strony z korepetycjami możesz myśleć, że wybór osób, udzielających korepetycje jest duży. Nie powinno być więc problemów ze znalezieniem nauczyciela. Jeśli przegapisz moment, może się jednak okazać, że korepetytorzy mają już wypełnione kalendarze, a jedyne godziny lekcji mogą się odbywać w mało atrakcyjnych godzinach. Często się tak dzieje, gdy rodzice “budzą się” zbyt późno – przed ważnym sprawdzianem lub w obliczu zagrożenia oceną niedostateczną na półrocze czy koniec roku. Jeśli Twoje dziecko miało w przeszłości trudności z nauką, nie zwlekaj – zapisz je na korepetycje jeszcze we wrześniu. Będziesz mieć dowolność w wyborze godzin, dni oraz intensywności spotkań.

Systematyczne przygotowanie do egzaminu

A może Twoja pociecha będzie zdawała w tym roku maturę lub egzamin na koniec szkoły? Już teraz zajrzyj na portal askberry.pl i zamów lekcje, które systematycznie przygotują ją do testów. Unikniecie nerwowego końca roku szkolnego, uczenia się po nocach i ewentualnego rozczarowania wynikami. Skorzystajcie z askberry.pl, które pomoże Wam znaleźć osobę najlepiej przygotowaną do udzielania korepetycji pod kątem egzaminów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *